Wellness víkend v resortu Sv.Kateřina

Úvod

Každý aktivní sportovec, turista – tedy také každý člen Expediční myšlenky – potřebuje čas od času také relaxovat. Nám se poštěstilo, že jsme od rodinného přítele dostali darem poukaz na „Romantický víkend“ právě v Resortu Sv. Kateřina.

Vzhledem k okolnostem jsme nakonec nezvolili víkendový termín, ale čas červencových svátků: na místo jsme tedy dorazili v pondělí 4.7.2011 a v plánu bylo zůstat dvě noci, tedy do středy 6.7.

Cesta na místo a první dojmy

Resort Sv. Kateřina se nachází v lesích nedaleko obce Počátky na Vysočině, konkrétně zde. Do resortu je však zákaz vjezdu, takže musíte svého plechového miláčka nechat v Počátkách na hlídaném parkovišti a zavolat si hotelový minibus, který je samozřejmě zdarma.

Když jsme dorazili na místo, uvítal nás čistě a upraveně vyhlížející areál uprostřed lesa. První dojem – ticho a klid, totální pohoda. Řidič nás nasměroval na recepci v hlavní budově, kde jsme dostali vstupní karty do pokoje a poukázku na Aqua Euforica aneb vířivku pod širým nebem. Ubytovali jsme se na pokoji v jedné z vedlejších budov s názvem Gymnasion. Pokoj byl jednoduše, ale vkusně a moderně zařízen a k překvapení mé ženy postrádal televizi (mě to naopak potěšilo).

Hlavní budova

Hlavní budova

Co vše jsme na místě podnikli

Vířivka pod širým nebem „Aqua Euforica“

Hned první den jsme se jako první rozhodli využít poukazu na vířivku pod širým nebem. Na recepci wellness centra jsme si zamluvili termín a dorazili na místo.

Vše nám bylo srozumitelně vysvětleno jednou ze slečen, která se zde o hosty starala. Dostali jsme k dispozici ručníky, prostěradla, šatnu a dále také džbánek místní vody s citronem, o který jsme si požádali.

Vířivka pod širým nebem byla parádní – k dispozici byla i ohřívárna vyhřátá na 70°C, takže bylo kde si odpočinout. Voda byla čistá, nezapáchala a vůbec celá hodinová procedura byla moc fajn. Samozřejmě bylo možné volit intenzitu trysek, teplotu vody a vybrat si místo ve vířivce podle toho, co jsme zrovna chtěli namasírovat. V praxi jsme tak kolovali po třech místech vířivky, z nichž každé bylo zaměřeno na jiné části těla.

Romantická večeře pro dva

V rámci dárkového poukazu byla také romantická večeře při svíčkách. Při této příležitosti jsme tedy poprvé navštívili místní restauraci Voda, kde jsme v rámci poukazu dostali limit 600 kč na osobu, s tím, že pokud ho přesáhneme, doplatíme pouze rozdíl.

Na výběr bylo z běžného menu restaurace, kde nebyl problém si vybrat. Nabídka nebyla sice široká, ale později jsem to shrnul větou „Zdenda Pohlreich by měl radost“ – takže jednoduchá, ale perfektně zvládnutá jídla, velmi chutná a dobře připravená. Žádné obrovské porce a oblohy přes půl talíře. A v neposlední řadě také esteticky dobře připravené. Pro dietáře je rozhodně zajímavé, že u každého jídla jsou uvedeny nutriční hodnoty.

Romantická večeře se od večeře běžného smrtelníka v restauraci lišila v podstatě jen tím, že jsme měli k dispozici klidnější kout restaurace a od ostatních hostů jsme byli odděleni paravánem. Dále jsme dostali krásně prostřený kulatý stůl ozdobený do bílo-červené, posypaný okvětními lístky růže a s čerstvou květinou.

Obsluha restaurace byla nejen po dobu naší romantické večeře příkladná.

Procházka po okolí

Druhý den po vydatné snídani v podobě švédských stolů jsme vyrazili na procházku po okolí. Zvolili jsme cestu po červené turistické značce přes les do Počátek, procházku po městě a ještě kousek za Počátky.

 

V Počátkách Luci poznala výjevy z filmu Postřižiny – zejména hotel Modrá hvězda. Procházkami po okolí jsme naťapkali nezanedbatelných cca. 10km, takže když nás přivítala informační tabule našeho areálu, byli jsme rádi, že skvělá restaurace je na dosah.

Vítejte ve Sv. Kateřině!

Vítejte ve Sv. Kateřině!

Wellness centrum

Z wellness centra jsme se zaměřili zejména na saunu. Na zkoušku jsem také navštívil solnou páru, aroma páru, byli jsme také ve vnitřní vířivce a hodně času jsme mezi návštěvami sauny strávili v relaxační místnosti.

Po skvělém úterním obědě ve Vodě jsme si dali chvíli odpočinek na pokoji a poté vyrazili do wellness centra. Dali jsme si vnitřní vířivku, kde již Luci tak pozitivně kvalitu vody nehodnotila, a následně čtyři kolečka sauna – bazének – relax. Sauna byla naprosto skvělá – dobře vyhřátá (na 90°C), bylo tam čisto a díky období, ve kterém jsme ve Sv. Kateřině byli, i prázdná. Po sauně byl k dispozici bazének s vodou o teplotě 5°C – to Luci zkusila špičkou palce u nohy a o víc se nepokoušela. Nicméně byl parádní a všem ostatním ho mohu doporučit!

Ve středu se konečně udělalo pěkné počasí, takže jsme po dopoledních procedurách v sauně vyrazili do venkovních prostor restaurace. Posezení tam je naprosto luxusní… no posuďte sami!

Venkovní posezení pro hosty restaurace - u jezírka

Venkovní posezení pro hosty restaurace - u jezírka

Venkovní posezení pro hosty restaurace - u jezírka

Venkovní posezení pro hosty restaurace - u jezírka

Závěr

Check-out jsme měli ve středu 6.7.2011 o 18:00, ale vyráželi jsme domů o něco dříve. Doplatili jsme něco k naší konzumaci, vyplnili dotazník spokojenosti a počkali si na svůj minibus.

A když tak shrnu, co vše nás tam potkalo:

Pokud si chcete odpočinout, nechat svoje tělo zrelaxovat, užít si čisté přírody a klidu – ve Svaté Kateřině chybu neuděláte. Nezapomeňte si ale přibalit svou zlatou kreditku, zdarmo to rozhodně nebude. Pro našince zvyklého na pražské ceny to ale nebude velkým překvapením. Někoho by však mohla překvapit absence kvalitního mobilního pokrytí, ale já to opět – s absencí TV na pokoji – beru jako plus!

Verdikt Expediční myšlenky:

DOPORUČUJEME!

>

Autor: Marty

Každá překážka je novou výzvou a jejím překonáním se posuneme o něco dál.
Příspěvek byl publikován v rubrice Realizované expedice se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Wellness víkend v resortu Sv.Kateřina

  1. Zdeno napsal:

    Nádherné, jsem hrozně rád, že jste si to užili a patřičně vychutnali… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *