Krkonoše – poslední instrukce

Členům expedičního týmu!
Mílovými kroky se nám blíží další expedice, tentokráte do Krkonoš.
Dovolil bych si, jak se pomalu stává tradicí, zaslat pár základních údajů a pokynů k výpravě.

Odjíždíme v 15:20 z Černého mostu, tj. navrhuji sraz v 15:00 na nástupišti metra úplně vepředu (směr ČM, tedy tam, kde vystoupíme, když přijedeme metrem). Ve třech bude hledání nástupiště snadnější.
Na místě (basecamp Pec pod Sněžkou) bychom měli být někdy kolem půl sedmé a do ubytovacího zařízení to bude asi dva kilometry pěšky.

Ubytování máme zajištěno v chatě Betyna, kde máme k dispozici třílůžkové apartmá a stravovat se budeme formou polopenze. Více informací k ubytovacímu zařízení na http://www.betyna.cz/leto/hl_str.html.

Program víkendu bude následující:
Pátek: rekognoskace terénu, večeře, brífink a upřesnění trasy výpravy, aklimatizace na nadmořskou výšku kolem 900 m.n.m., fakultativně astronomické pozorování
Sobota: snídaně, do 9:00 start na celodenní výpravu s hlavním cílem bude zdolání vrcholu Sněžky (1602 m.n.m.), večeře, relaxace, fakultativně astronomické pozorování 🙂
Neděle: snídaně, vyklizení apartmá, uskladnění bagáže, výprava s blíže neurčeným cílem, návrat do Prahy (ad-hoc, jízdenky nejsou zakoupeny, ale asi pro jistotu něco rezervuji)

Aktuální počasí vybízí přímo k vyhrabošení letních svršků z půd i sklepů, bo na Sněžce je aktuálně pěkných 0.1°C, basecamp (P.p.S.) 11.7°C.
Předpověď vypadá ještě optimističtěji, doporučuji tedy kalhoty s odepínacími nohavicemi, triko, lehkou mikinu, větrovku. Nezapomenout alespoň dvoje ponožky a igelitový pytlík na použité!!!!!!! 🙂

Z hlediska další výstroje a výzbroje – vezměte v úvahu, že máme v plánu zdolat nejvyšší horu a tomu tedy svou výbavu přizpůsobte.

Z námětů na konkrétní cíle výletů uvádím pouze některé (pro snaživější): Obří důl, Liščí hora, Růžová hora, Portášovy boudy, stezka Česko-Polského přátelství …

Na četné dotazy ještě doplňuji finanční rámec celé akce:
Před nástupem do autobusu bude od každého účastníka vybrána poměrná část zálohy na autobus a ubytování v úhrnu 625,- Kč, proti této záloze bude vydána jízdenka na autobus (nezapomeňte své řidičáky, protože jízdenky jsou registrované na jejich čísla)
Po nástupu do chaty bude uhrazena zbylá část ceny za ubytování, na osobu 450,- Kč
Další finance nutné s sebou:
– cca. 200,- Kč na cestu domů
– kapesné cca. 400-600 Kč na obědy, svačiny a případnou jízdenku na lanovku Sněžka/Růžová hora > basecamp pps
– finanční rezerva dle vlastního uvážení a zkušeností 🙂

Přátelé, expediční kolegové,
velice se těším na setkání a na další úspěšnou expedici.
S pozdravy a zvoláním VÝLETU NAZDAR!
Marty.>

Autor: Marty

Každá překážka je novou výzvou a jejím překonáním se posuneme o něco dál.
Příspěvek byl publikován v rubrice Budoucí expedice se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Krkonoše – poslední instrukce

  1. Zdeno napsal:

    Krásně sepsáno, ovšem realita ukázala, že ne každý si to přečte….takže příště znovu a lépe – už žádný další malus nebudeme lepit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *